zapraszamy na bezpłatne profilaktyczne badanie słuchu
Sound Studio, miejsce w którym przetestujesz aparat przed jego kupnem...
stworzone tak aby zasymulować realne sytuacje z życia codziennego.
nowoczesne aparaty:
 dyskretny Pico RITE lub zupełnie niewidoczny IIC 

Jak dbać o swoje aparaty słuchowe?

Specjalnie dla nowych Użytkowników aparatów przygotowaliśmy taki oto krótki przewodnik "Jak dbać o swoje aparaty słuchowe?". Zapraszamy do lektury...Utrzymuj aparaty w czystości...

To bardzo ważne aby dla prawidłowego ich funkcjonowania czyścić je regularnie. Po każdym wyciągnięciu z ucha, przetrzyj wkładkę lekko zwilżoną chustczką, zadbaj o czystość filtrów i drożność otworów wentylacyjnych. Co 2 - 3 miesiące odwiedzaj swojego Protetyka Słuchu w celu ich dokładnego czyszczenia i dezynfekcji.Ważne jest odpowiednie czyszczenie uszu - regularne usuwanie woskowiny z ucha. Zalegająca woskowina może doprowadzić do chwilowego, a w najgorszym wypadku nawet do całkowitego uszkodzenia aparatu.


Dbaj o to by zawsze były suche...

Aparaty słuchowe spełniają normę IP68 więc są wodoodporne. Jednak nie zaleca się ich moczenia w wodzie. Należy więc unikać ich noszenia pod prysznicem lub podczas intensywnych opadów deszczu. Jeśli już dojdzie do ich zamoczenia, należy koniecznie wyciągnąć z nich baterie, i pozostawić je z otwartą komorą baterii aby przeschły. Niedopuszczalne jest suszenie aparatów przy pomocy suszarki do włosów lub w piekarniku.


Unikaj wysokich temperatur...

Nigdy nie narażaj aparatów na bardzo wysokie temperatury. Należy zwrócić uwagę aby nie zostawiać ich latem w schowku samochodowym, bądź w zamkniętym pudełeczku na słońcu.


Unikaj chemikaliów...

Balsamy po goleniu, środki do opalania, kremy, perfumy i lakiery do włosów zawierają substancje chemiczne, które mogą mieć niekorzystny wpływ na Twoje aparaty słuchowe i ich prawidłowe działanie. Przed użyciem takich produktów należy zawsze wyjmować/ściągać aparaty z uszu. Możesz je założyć ponownie dopiero po całkowitym wyschnięciu użytych przez Ciebie produktów.


Przestrzegaj tych kilku ważnych reguł a będziesz mógł cieszyć się długą pracą swoich aparatów słuchowych :)